У Канаді консерватори поступилися владою лібералам

Джастін Трюдо (у центрі) на передвиборному мітингу Ліберальної партіїНа парламентських виборах у Канаді правляча Консервативна партія на чолі з чинним прем’єр-міністром Стівеном Харпером зазнала поразки. Про це повідомляє Reuters. Незабаром після того як Харпер зателефонував главі Ліберальної партії Джастіну Трюдо (Justin Trudeau) і визнав поразку, він закликав однопартійців обрати нового лідера.

43-річний Джастін Трюдо, син покійного прем’єр-міністра П’єра Трюдо, стане новим прем’єр-міністром країни після того, як його партія отримала більшість місць в 338-місному парламенті, передає Associated Press.

Ліберали лідирують у округах 185, сам Трюдо виграв вибори в Монреальському виборчому окрузі. Щоб отримати більшість, досить 170 голосів. Консерватори отримують 97 місць, «Нові демократи» — 28, «Квебекський блок» — дев’ять.

Чотири роки тому ліберали отримали лише 34 місця в парламенті.

Рік тому, коли вирішувалося питання про участь Канади в коаліції, веде боротьбу проти забороненого в Росії терористичного формування «Ісламська держава» в Сирії та Іраку, лідери двох опозиційних партій, «Нових демократів» і лібералів, висловилися проти участі країни у бойовій операції.

Трюдо заявив, що вплутатися у війну набагато легше, ніж вийти з неї. «Чому б нам краще не обговорити гуманітарну допомогу, яку Канада може і повинна надати, ніж намагатися розмахувати нашими F/A-18 і показувати, наскільки вони великі?» — зіронізував він.