У Китаї виявили поховання епохи Конфуція

Статуя Конфуція при вході в Національний університет Уханя (провінція Хубей)У китайській провінції Хенань виявлено велике поховання, попередньо датоване 771-476 роками до нашої ери, повідомляє ТАСС. Цей час відносять до епохи Чуньцю, в яку жив Конфуцій.

Комплекс площею 200 квадратних метрів складається з 200 могил, восьми поховальних ям з колісницями й кіньми, 10 печей для випалу, а також 30 ям для попелу.

Епоха Чуньцю відзначена бурхливим розвитком економіки і як наслідок — збільшенням чисельності населення стародавнього Китаю. Також у той час загострилася боротьба між окремими царствами.

До технічних досягнень того часу відносять перехід на залізні сільськогосподарські знаряддя, використання бугаїв при оранні полів і вдосконалення іригаційних систем.

Вважається, що китайський мислитель Конфуцій народився в 551 році до нашої ери, а помер в 479 році до нашої ери. Його вчення лягло в основу релігійно-філософської системи, названої конфуціанством. Основна ідея течії полягає в створенні гармонійного суспільства, де особистість виконує певну функцію, підпорядковану спільному благу.