У Молдові пояснили заборону трансляції російських передач

Президент Молдови Майя Санду прокоментувала закон, який забороняє трансляцію російських передач новин на території країни. Її слова передає ТАРС.

Як пояснила Санду, заборона на показ російських передач новин в республіці необхідна для «боротьби з дезінформацією». «Це робиться (прийняття закону про заборону програм із Росії — прим. «Ленты.ру») для того, щоб забезпечити об’єктивний інформаційний простір, щоб наші громадяни могли аналізувати речі, виходячи з об’єктивної інформації», — розповіла вона.

Президент Молдови додала, що цей закон є суверенним рішенням країни.

Закон, згідно з яким у Молдові заборонено трансляцію новинних програм з РФ, було підписано Санду в середині червня. Крім заборони на ретрансляцію програм новин, в країні не можна показувати російські аналітичні передачі та військові фільми. За розповсюдження такого контенту телеканалам загрожує штраф у розмірі від 2,1 до 5,2 тисяч доларів.

Згодом члени партії соціалістів Республіки Молдова (ПСРМ) оскаржили новий закон. На їхню думку, цей проект запроваджує цензуру та обмеження для суб’єктів економічної діяльності під виглядом боротьби з «дезінформацією».

До цього повідомлялося, що в Чорногорії відключили мовлення таких російських каналів, як RT, RT Documentary, РТР-Планета і Росія 24.