У Пентагоні заявили про небезпечні маневри російського супутника «Промінь»

suputc8736Пентагон занепокоївся і провів ряд нарад з експертами та військовими з приводу маневрів російського супутника «Промінь», який опинився на небезпечній відстані від двох апаратів компанії Intelsat. Про це повідомляє видання Space News.

Російський апарат, за словами видання, протягом п’яти місяців перебував на геостаціонарній орбіті між супутниками Intelsat 7 і Intelsat 901. У таке становище він прийшов після серії маневрів через сім місяців після запуску, що відбувся у вересні 2014 року.

Останнім часом апарат «Промінь» кілька разів небезпечно зближувався (до десяти кілометрів) з супутниками Intelsat. Фахівці супутникового оператора висловили стурбованість і звернулися за допомогою в Пентагон, а також відправили запит російській стороні (яка, за словами видання, на нього не відповіла).

Інші джерела повідомили виданню, що російський апарат три рази наближався до супутників Intelsat на відстань до п’яти кілометрів. Про який саме супутник йде мова, не уточнюється.

«Це ненормальна поведінка, і ми стурбовані», — сказала президент Intelsat Кей Сірс в інтерв’ю Space News. У компанії визнали, що російський апарат не завадив штатному функціонуванню супутників Intelsat 7 і Intelsat 901.

У 2014 році в США також були стурбовані маневрами російських апаратів «Космос 2499 »і «Космос 2504». У Пентагоні заявили про потенційну загрозу національній безпеці орбітального угруповання від маневрів російських (а також китайських) космічних апаратів.

Супутник «Промінь» подвійного призначення, про який повідомляє Space News, запущений з космодрому Байконур 28 вересня 2014 року на ракеті-носії «Протон-М». Він створений у рамках Федеральної космічної програми Росії на 2006-2015 роки для забезпечення зв’язку з російським сегментом Міжнародної космічної станції і низькоорбітальными космічними апаратами. Корпорація Intelsat володіє 75 супутниками і інтенсивно співпрацює з Пентагоном в космічній галузі.