У США запропонували врятувати Землю міжконтинентальними балістичними ракетами

Під час слухань у Конгресі США, присвячених утилізації міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), конгресмен від Каліфорнії Дана Рорабахер запропонував використовувати цю зброю для знищення космічного сміття. Про це повідомляє The Washington Post.

«Ми виробляли МБР не тому, що хотіли скинути атомні бомби на Радянський Союз. Ми будували їх просто на випадок війни. Ми не хотіли, щоб це сталося. Але зараз холодна війна закінчилася, і ракети багато років лежать мертвим вантажем. Як щодо зачистки космічного сміття?» — заявив конгресмен. Цю місію Рорабахер попросив покласти на державу.

Зараз парламентарії обговорюють пропозицію аерокосмічної компанії Orbital ATK, яка хоче придбати МБР і пристосувати їх для запуску комерційних супутників. Це дозволить США зберегти гроші платників податків і відмовитися від покупки російських ракет. Однак інші фірми (зокрема, Virgin Galactic) виступають проти цього проекту, так як він зашкодить інтересам американських компаній вже інвестували мільйони доларів на розробку своїх ракет.

До часу польоту Юрія Гагаріна (в 1961 році) навколоземний простір захламляло 200 рукотворних об’єктів, до 1980 року їх кількість зросла до 500. До 2007-го кількість великих уламків на орбіті становила сім тисяч.

В даний час відомо приблизно про 20 тисяч фрагментів уламків космічних апаратів, що знаходяться на навколоземній орбіті. Вони представляють серйозну загрозу для дорогих супутників і пілотованих місій на Міжнародну космічну станцію.