Учені знайшли на Марсі сліди стародавніх озер Відкладення осадових порід біля підніжжя гори Шарп

Відкладення осадових порід біля підніжжя гори ШарпМільярди років тому на Марсі могли протягом тривалого часу існувати наповнені водою озера. До такого висновку прийшли вчені, обробивши дані, отримані в тому числі з марсоходу Curiosity, повідомляє НАСА.

Спостереження з апарату дозволяють припустити, що на Марсі в проміжку між 3,8 і 3,3 мільярда років тому на протязі довгого часу існували потоки води і озера. На це вказують, зокрема, сліди озера у вигляді шарів осадових порід у гори Шарп. Аналіз показав, що формування порід сталося тут за період менше ніж півмільярда років.

«Очевидно, Марс мільярди років тому більшою мірою нагадував Землю, ніж сьогодні. Наше завдання — з’ясувати, яким чином міг існувати більш м’який клімат і що сталося з вологою», — зазначив на прес-конференції провідний вчений програми НАСА Mars Exploration Майкл Майєр (Michael Meyer).

28 вересня НАСА повідомило, що на планеті знайдено річки — сезонно з’являються потоки рідкої солоної води. До своїх висновків планетологи прийшли, проаналізувавши високоякісні знімки, отримані науковим інструментом High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE) орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO).