Ухвалено остаточне рішення про перенесення «Євробачення» з України

Ухвалено остаточне рішення про перенесення музичного конкурсу «Євробачення-2023» з України. Це підтвердив Європейський союз мовлення (EBU) на своєму сайті.

«EBU повністю розуміє розчарування, спричинене заявою про те, що конкурс пісні “Євробачення” не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року. Рішення було продиктовано обов’язком EBU забезпечити безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході. Зазвичай для роботи на конкурсі “Євробачення” акредитують не менше 10 тисяч осіб, включаючи знімальну групу, співробітників та журналістів. Очікується, що на захід приїде ще 30 тисяч фанатів з усього світу. Їхній добробут — наша головна турбота», — йдеться у публікації.

Зазначається, що правилами конкурсу передбачено його перенесення до іншої країни у разі форс-мажорних ситуацій. В EBU також вказують на те, що через військову спецоперацію делегації та учасники бояться їхати в Україну. При цьому у союзі не пояснили, куди буде перенесено фестиваль, хоча раніше стверджувалося, що місцем проведення може стати Велика Британія.

На останньому Євробаченні перемогли представники України Kalush Orchestra. У фіналі конкурсу, що проходив у Турині, українські музиканти набрали 631 бал.