Вчені назвали головна перевага відкладання справ на потім

Фрагмент картини «Солодке неробство» художника Джона ГодвардаПсихологи визначили, наскільки великий вплив на прокрастинацію (схильність до відкладання важливих справ на потім) генетичних і набутих факторів, а також перевага цієї властивості людини. Результати своїх досліджень автори опублікували в Journal of Experimental Psychology, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті британського видання Independent.

Психологи з Колорадського університету в місті Боулдер досліджували 386 пар близнюків (гомозиготних і гетерозиготних). Дослідження показало, що прокрастинацию визначають фактори, приблизно на 28 відсотків пов’язані з генетикою і на стільки ж — з впливом навколишнього середовища.

Вчені також встановили, що схильні до прокрастинації люди володіють гнучкішим розумом, ніж інші. Зокрема, незважаючи на низьку ступінь зосередженості на виконанні будь-якого завдання, вони набагато легше від інших переключаються на вирішення інших питань, які суттєво відрізняються від попередніх.

Надалі вчені планують краще зрозуміти генетичні особливості прокрастинації. Як зазначають психологи, це дослідження може допомогти людям, які мають таку властивість, планувати свій час і розподіляти сили і можливості для вирішення важливих завдань.