Вчені з’ясували, у яких країнах живуть найвищі люди

vyschol1197002306Голландські чоловіки і латвійські жінки визнані найвищими на планеті, йдеться в новому дослідженні, опублікованому журналом eLife.

Середній зріст чоловіків Нідерландів становить 182,5 сантиметри, середній зріст мешканок Латвії сягає 168 сантиметрів.

Згідно з даними дослідження, в період з 1914 року в 187 країнах спостерігається стрибок у зростанні людей. Найбільш явно простежується серед іранських чоловіків, їх зростання в середньому збільшився на 16 сантиметрів, і мешканок Південної Кореї, які стали вище в середньому на 20 сантиметрів, ніж 100 років тому.

Найвищі чоловіки живуть також у Бельгії, Естонії, Латвії та Данії, жінки – в Нідерландах, Естонії, Чехії. Найнижчі чоловіки живуть в Східному Тиморі, їх середній зріст не перевищує 160 сантиметрів. Найнижчі жінки з середнім зростанням в 150 сантиметрів живуть в Гватемалі, при цьому відзначається, що за 100 років вони підросли, в 1914 році їх середній зріст 140 сантиметрів.

За наявними даними, зріст чоловіків на планеті у середньому на 12 сантиметрів вищий від жіночого.

Професор Маджид Еззати (Prof Majid Ezzati) з Імперського коледжу Лондона повідомив телерадіомовної корпорації Бі-бі-сі, що зміни росту людини можуть пояснюватися генетикою, однак навколишнє середовище також впливає на цей процес значний вплив. Крім того, середній зростання в кожній країні залежить від санітарних умов, харчування, охорони здоров’я. Також важливим фактором є здоров’я жінки під час вагітності.

Вчені відзначають, що у високих людей низький ризик виникнення серцевих захворювань, при цьому вони найбільш схильні до виникнення ракових пухлин.