Всі школи Вірджинії закрилися через «ісламістське» домашнє завдання

Всі школи Вірджинії будуть закриті в п’ятницю, 18 грудня, через «ісламістське» домашнє завдання. Як повідомляє CNN, спровокований скандал вивченням каліграфії.

«Це — шахада, свідчення віри ісламу, написане арабською. Спробуй перемалювати її. Це допоможе тобі уявити всю художню складність каліграфії», — говорилося в запропонованому завданні учням.

Воно спровокувало шквал повідомлень в соціальних мережах і викликало суспільне невдоволення, в результаті чого влада штату прийняла рішення закрити всі школи на один день. «Школи будуть закриті протягом усієї п’ятниці, хоча загрози учням немає» , — йдеться у заяві освітньої влади.

Телеканал повідомляє, що деякі обурені батьки подумали, що їх дітей хочуть схилити до прийняття ісламу. Вони закликали звільнити вчительку, однак та у відповідь заявила, що не придумувала це завдання сама, а взяла його з підручника зі світових релігій.

Шахада дослівно перекладається як свідчення і вважається першим, головним стовпом ісламу. Вона говорить: «Свідчу, що немає Бога, крім Аллаха, і свідчу, що Мухаммед — Пророк Аллаха». У Середньовіччі триразове проголошення шахади «з щирістю в серці» перед офіційною особою означало прийняття ісламу.

Телеканал Fox також розповідав про схожий епізоді, який стався наприкінці листопада. Тоді в одній з шкіл Юти учням запропонували зробити пропагандистський плакат угруповання «Ісламська держава». Керівництво навчального закладу принесло вибачення за інцидент.