WikiLeaks розповів про роботу нового глави Бразилії на посольство США

Виконуючий обов’язки президента Бразилії Мішел Темер, призначений на цей пост після тимчасового відсторонення президента Ділми Руссеф, передавав інформацію політичного характеру посольству США, випливає з опублікованих сайтом WikiLeaks дипломатичних телеграм Держдепартаменту.

«Темер, звалив президента Бразилії Ділму Руссеф, передавав секретну політичну інформацію розвідувальним службам США», — наголошується в офіційному Twitter проекту.

Наведені сайтом матеріали відносяться до 2006 року, коли посаду президента країни займав попередник Руссефф і її колега по лівому руху Луїс Інасіо Лула да Сілва.

У телеграмах, зокрема, містяться дані про розклад політичних сил в Бразилії — лівих, які перебували при владі, і що протистояла їм опозиції. Крім того, наводяться відомості про дії низки партій в умовах конкурентної політичної боротьби, оцінка шансів тих чи інших сил на виборах, характеристика можливих альянсів. Саме Темер, на той момент депутат Конгресу від Сан-Паулу, повідомляв американців про політичну ситуацію в країні і ділився своєю думкою.

Темера, зокрема, обурювало те, що правляча Партія трудящих, за його словами, «викрадала державні гроші», але не заради вигоди конкретних осіб, а для розширення впливу партії. Також політик у своїх характеристиках піддав тодішнього президента Лулу критиці за те, що той приділяв «надмірну увагу» соціальним програмам, які, на думку Темера, не сприяли економічному зростанню і розвитку.

12 травня Темер приступив до виконання обов’язків глави держави і сформував уряд. За кілька годин до цього верхня палата бразильського парламенту — сенат — проголосувала за початок процедури імпічменту щодо Руссефф. Її усунули від влади мінімум на півроку, поки триватиме судовий розгляд.

Опозиція запустила процес імпічменту, звинувативши президента в порушенні податкового законодавства країни та використанні бюджетних коштів у ході виборчої кампанії в 2014 році.