Японія ввела санкції проти двох російських банків

Японія вводить санкції проти двох російських банків — Россільгоспбанку та Московського кредитного банку, а також щодо Білоруського банку розвитку. Про це заявили в японському Міністерстві закордонних справ (МЗС), повідомляє ТАРС.

Пояснюється, що активи кредитних організацій, за наявності в Японії, будуть заморожені, а проводити платежі та здійснювати угоди із зазначеними організаціями можна буде лише за отриманні дозволу від японської влади. Заходи набирають чинності 7 липня.

Крім того, Токіо розширює заборону на експорт товарів до Росії через ситуацію навколо України, які «сприяють зміцненню промислової інфраструктури». Про яку саме продукцію йдеться, поки не уточнюється.

Японія раніше прийняла кілька рестрикційних пакетів щодо Росії через ситуацію навколо України. Так, з 20 травня заборонено експорт до Росії 14 категорій високотехнологічних товарів, у тому числі вантових комп’ютерів, 3D-принтерів, електронних мікроскопів, а також обладнання для нафтопереробки, виробництва водневого палива, органічних польових транзисторів, органічних сонячних батарей та відновлюваних видів енергії.