«Єдина Росія» підтримала пропозицію Терешкової щодо президентських термінів

«Єдина Росія» підтримає ініціативу про обнулення президентських термінів після прийняття нової Конституції, повідомив керівник фракції в Держдумі Сергій Неверов. Його цитує ТАСС у вівторок, 10 березня.

Раніше у вівторок з такою пропозицією під час другого читання законопроекту про поправки до основного закону виступила депутат Валентина Терешкова.

Вона пояснила свою ініціативу необхідністю «відповідати високій динаміці в світі». «Навіщо крутити і городити? Треба чесно і публічно передбачити або взагалі прибрати обмеження по числу президентських термінів », – сказала Терешкова.

Спікер Держдуми В’ячеслав Володін, в свою чергу, зазначив, що цю ідею потрібно обговорити з чинним президентом.

Конституційні зміни були анонсовані президентом Володимиром Путіним 15 січня о ході послання Федеральним зборам. Під час виступу Путін нагадав, що відповідно до чинного закону один і той же чоловік не може бути президентом більше двох термінів поспіль, і запропонував прибрати слово «підряд».

«Єдина Росія» має в нижній палаті парламенту конституційну більшість (понад 300 мандатів). У більшість статей основного закону поправки можна внести, якщо їх схвалять дві третини депутатів.