Євро у Москві вже коштує 83 рублі, долар – 76

Курс євро на Московській біржі в перші хвилини торгової сесії 11 січня підскочив відразу на 2 рубля, майже до 83,08 рубля. Долар, у свою чергу, виріс на 1,24 рубля, до більш ніж 76 рублів. Російський ринок таким чином відреагував на падіння цін на нафту в світі після Нового року.

Російський фондовий ринок почав тиждень обвалом. Індекс ММВБ впав до 10:20 за московським часом на 2,5 відсотка, до 1706 пунктів. Основний показник РТС знизився на 4,15 відсотка, до 706 пунктів.

Ціни на нафту марки Brent з початку року впали на світових торгових майданчиках більш ніж на 12 відсотків. Обвал цін продовжується навіть на тлі різкого загострення відносин між Іраном і Саудівською Аравією. Аналітики пояснюють здешевлення нафти падінням на китайському фондовому ринку, що триває в останні тижні.

25 грудня президент Ощадбанку Герман Греф заявив, що в 2016 році вартість рубля буде падати слідом за нафтою, що дешевшає.

23 грудня голова Центробанку Ельвіра Набіулліна відзначила, що волатильність національної валюти знижується. За її словами, плаваючий режим курсоутворення найкращим чином підходить для економіки Росії в поточних умовах.