Засновник «Кинопоиску» розкритикував перезапуск сайту

ТаційЗасновник найбільшого ресурсу рунета про фільми і серіали Kinopoisk.ru Віталій Тацій назвав запуск порталу «Яндексом» провалом. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Це провал. Увійде в підручники — про те, як не треба робити. “Яндекс” примудрився зробити всі помилки, які можна було зробити. Наступив на всі граблі, на які можна було наступити», — сказав він.

Тацій зазначив, що, згідно з нещодавньо створенимо сайтом, який агрегує відгуки про новий «Кинопоиск» із соцмереж, користувачі також негативно сприйняли перезапуск.

«Там (на newkinopoisk.ru — прим. ред.) багато всього: і підписи збирають, і президенту писати збираються, і пропонують спалити напалмом офіс “Яндекса”. (…) Я не знаю, що треба зробити з людьми, які так познущалися над мільйонами любителів кіно, знищивши кращий кіносайт рунета… Зате знає “Яндекс”: треба влаштувати вечірку і видати всім премію! Боюся, що через кілька років “Кинопоиску” не буде. Тобто взагалі не буде. Дуже шкода», — написав засновник «Кинопоиску».

Крім того, інтернет-юзери скаржаться на недоступність сайту. При перевірці роботи kinopoisk.ru кореспондентом worldua.info сайт показав заглушку, на якій йшлося про проведення технічних робіт. У інших користувачів ресурс показав «Помилку сервера».

Увечері в четвер, 8 жовтня, «Яндекс» оголосив про перезапуск «Кинопоиск». Крім редизайну, головним нововведенням стала агрегація безкоштовних фільмів, серіалів, телепрограм, доступних через партнерів. Крім того, з’явилася можливість дивитися платний контент онлайн-кінотеатрів «Аййо» і «Амедиатека». Це дозволило кінопорталу створити нову модель монетизації і отримувати винагороду за кожен перегляд відео на своєму майданчику і відсоток від оплаченої там підписки.

В оновленому інтерфейсі персональні папки користувачів у профілях, де можна було зберігати посилання на фільми і серіали, змінилися «Колекціями». З’явився розділ «Моє кіно», що дозволяє додавати фільми в закладки і групувати їх за жанрами та іншим категоріям, наприклад термінами прокату або місцях онлайн-зберігання. Також у новому «Кинопоискe» поліпшений алгоритм рекомендацій стрічок до перегляду. При цьому тепер акаунт у «Кинопоиску» автоматично пов’язаний з обліковим записом «Яндекса».

«Яндекс» купив «Кинопоиск» за 2,5 мільярда рублів в жовтні 2013 року. Після продажу проект покинули двоє з його засновників — Віталій Тацій та Дмитро Суханов. Команда «Кинопоиску» при цьому продовжила працювати в «Яндексі».