Зростання цін на нафту виявилося максимальним за півстоліття


Світовий банк: за останні два роки ціни на нафту зросли на 350%

За останні два роки ціни на нафту у світі підскочили, і це виявилося максимальним зростанням за півстоліття. Про це йдеться у доповіді Світового банку (СБ) «Перспективи розвитку світової економіки».

Автори роботи підкреслили, що ціни підскочили на 350 відсотків із мінімальних показників за період пандемії, (квітень 2020 року – квітень 2022 року) – це виявилося максимумом за будь-який еквівалентний дворічний період з 1973 року. Щодо цін на інші енергоресурси: вугілля та природний газ, то вони досягли історичних максимумів. При цьому у СБ вважають, що оскільки зростання цін «має широке охоплення і торкнулося всіх видів палива, зараз стало менше можливостей для заміщення дешевшими альтернативами викопного палива, ніж у минулому».

За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, у третьому кварталі 2022 року вартість нафти зросте до 140 доларів за барель. Середня ціна у найближчі 12 місяців становитиме 135 доларів за барель, вважають фінансисти. Говорячи про ситуацію на ринку, глава Chevron Марк Вірт визнав, що ослаблення обмежень, запроваджених через пандемію COVID-19, викликало “дуже потужний” світовий попит на нафту.